Back To Top

Fagene:

Skoleåret 2018/19:

Uke 47: Skulptur

Uke 47: Skulptur

Vi får eksklusivt besøk når Lin Wang kommer for å holde skulptur-workshop. Lin Wang jobber med porselen, installasjon og performance.

Uke 45: Fargelære

Uke 45: Fargelære

I denne workshoppen går Liv Anne Lundberg inn i fargelæren og ser på fargeteori og farger i praksis.

Uke 44: Studietur

Uke 44: Studietur

Vi besøker Oslo Performance Arts Festival, Kunsthøyskolen i Oslo og shopper på Kunstnernes Eget Materialutsalg!

Uke 42/43: Fotografi

Uke 42/42: Fotografi

Katinka Maraz kommer for å holde kurs i fotografi: historikk, samtid, teknikk, camera obscura, analoge og digitale kamera!

Uke 39/40: Konsept og rom

Uke 39/40: Konsept og rom

Grethe Gunneng holder kurs med andreklassen i konseptkunst og installasjon i rom.

Uke 37: Skulptur

Uke 37: Skulptur

Bård Tørdal holder skulpturworkshop i støp og bruk av silikonformer samt støping av småserier i polyuretan

Uke 49/50/51: Maleri / Semesterutstilling

Uke 49/50/51: Maleri / Semesterutstilling

Uke 49: Teknikker for å hente ut lyset i maleri og tegning med Christopher Rådlund.

Uke 50/51: Semesterutstilling, semestervurdering og juleferie!!!

Uke 35/37: Grafikk / Prosjekt

Uke 35/37: Grafikk / Prosjekt

Grafiske trykk i store format, prosjektplanlegging og prosjektstyring.

Uke 3/4/5: Skulptur

Uke 3/4/5: Skulptur

Hvordan lager skjelett, armerer, støpe og pusse skulpturer i betong med Lise Bottolfs!

Andreklassen starter sin fordypningsperiode.

Uke 17: Farge

Uke 17: Farge

Farge i rom, stedspesifikk og monumental kunst, kunst i det offentlige rom med Esther Maria Bjørneboe!

Uke 15: Grafisk Design / Fordypning

Uke 15: Grafisk Design / Fordypning

Førsteklasse: Grafisk design, postmodernismen, Hunter S. Thompson, Baudrillard, liminnbundet bok med Bård Tørdal.

Andreklassen fortsetter fordypningsperioden.

Uke 12/13: Konsept & Rom

Uke 12/13: Konsept & Rom

Førsteklasse: Konseptkunst, teori, historie, filosofi og praktisk arbeid med Grethe Gunneng

Andreklassen fortsetter fordypningsperioden.

Uke 20/21: Grafisk Design

Uke 20/21: Grafisk Design

Portfolio, plakat, Keynote-presentasjon, prosjektbeskrivelse, publikasjon med Bård Tørdal.

15.11: Solcellepanelet!

15.11: Åpning av solcellepanelet!

Kunstskolen i Kragerø er kommunes første kommunale bygg med solceller! Offisiell åpning med ordfører i Kragerø, taler og figurteater med Ilona og studentene starter klokken 14:00!

Uke 45: Maleri

Uke 45: Maleri

Blindrammer, oppspenning, preparatur, kjemi, limdrenkning, harelim, linolje, kritt, zinkhvitt, emulsjonsgrundering med Bård Tørdal.

Uke 44: Dukkeverksted

Uke 44: Dukkeverksted

Ilona Buraka holder workshop om hvordan vi kan lage nydelige dukker av gjenbruksmaterialer!

Uke 38: Skulptur og Studietur

Uke 38: Skulptur og Studietur

Introduksjon til tredimensjonale fag: enkle fremstillingsteknikker i leire

Vi besøker Porsgrunds Porselænsfabrik, deltar på studentkveld i Porsgrunn, og går på utstillinger i Greenlight District

Uke 40: Skulptur

Uke 40: Skulptur

Fra Kristiansand kommer Roald Andersen til oss og underviser i skulptur med fokus på subtraktive prosesser, tre som materiale og upcycling!

Uke 36: Tegning

Uke 36: Tegning

Esther Maria Bjørneboe kommer til oss for å holde kurs i tegning!

Uke 35: Papirstøping, Litotrykk, Studietur

Uke 35: Papirstøping, Litotrykk, Studietur

Papirstøping med Grethe Gunneng.

Studietur til Kristiansand: Litotrykk hos og med Roald Andersen, gallerier, Kunsthallen, Kunstmuseet…

Uke 1/2: Stilhistorie / Grafisk Design

Uke 1/2: Stilhistorie / Grafisk Design

Ilona Buraka holder kurs i stilhistorie, grafisk design med Bård Tørdal, prosjektuke for førsteklassen…

Uke 6: Maleri, fargelære

Uke 6: Maleri, fargelære

Vi får igjen besøk av Esther Maria Bjørneboe som denne gangen skal undervise farge med figur i rom!

NB! Gratis prøveuke, begrenset plass – meld deg på nå!

Uke 18/19: 3D-Printing

Uke 18/19: 3D-Printing

Bård Tørdal underviser i 3D-modellering, 3D-printing, produktdesign, miljø, resirkulering.

Andreklasse fortsetter sin fordypningsperiode!

Uke 14: Grafisk Design / Fordypning

Uke 14: Grafisk Design / Fordypning

Førsteklasse: eksperimentell typografi, illustrasjon med Bård Tørdal.

Andreklassen fortsetter sin fordypningsperiode.

Uke 10/11: Milebrann/Raku

Uke 10/11: Milebrann/Raku

Vedfyring, milebrann, raku, leireteknikker med Ole Morten Rokvam.

Andreklassen fortsetter sin fordypningsperiode.

Uke 19: Fototeknikk

Uke 19: Fototeknikk

Studiefotografi og fotodokumentasjon av avgangsprosjektene med Dag Jenssen!

Fordeling av studietimer:

Digitale Fag 00%

Konsept & Rom 00%

Todimensjonale Fag 00%

Kunsthistorie & Teori 00%

Prosjekt 00%

Tredimensjonale Fag 00%

Instagram-feed:

Image credits:

Top slider: “Venice”: Photo by Susanne Karl on Unsplash,“Blank Canvas” Photo by Kelli Tungay on Unsplash,”Turning Clay” Photo by Quino Al on Unsplash